Dni Mikołajek

miejsce: Mikołajki     data rozpoczęcia:  07 lipca 2017 po terminie: -885 dni

 Dni Mikołajek

 Plac Wolności

7 lipiec 2017 godz.17:00 do 9 lipiec 2017

Dni Mikołajek to jedna z najważniejszych letnich imprez w mieście. Każdego roku zapewnia turystom mnóstwo atrakcji, wśród których największym zainteresowaniem cieszą się regaty oraz koncerty gwiazd.

Tradycją Dni Mikołajek jest wyróżnianie małżeństw, które obchodzą Złote i Diamentowe Gody. Taki piękny jubileusz na pewno zasługuje na wyjątkowe podkreślenie. Oprócz tego podczas święta Mikołajek na Mazury przyjeżdżają przedstawiciele miast partnerskich. Tradycją jest również organizowanie Mazurskiego Festiwalu Rybnego oraz wieczornego kina plenerowego.

 Tegoroczną gwiazdą Dni Mikołajek, które odbędą się 7 - 9 lipca, będzie Sylwia Grzeszczak.

Prócz czołowej gwiazdy polskiej muzyki pojawią się wokaliści znani z programu TVP2 Voice of Poland.

Dni Mikołajek wystartują w piątek (7 lipca, po godzinie 17.00) i od razu będzie silny akcent muzyczny - plejada znanych artystów: Kamil Bijoś, Jagoda Kret, Michal Grobelny, Ernest Staniaszek, Arek Kłusowski. Finalistom Voice of Poland towarzyszyć będą na instrumentach: Tomasz Świerk, Tomasz Madzielewski, Maciej Magnuski, Artur Twarowski.

Przygotowywany jest ponad dwugodzinny program muzyczny, który rozpędzi kolejne dni. Początek o godzinie 20.00.
Następny dzień od rana to mazurski Festiwal Rybny "Rybkę na Zdrowie" (godz. 10.00). Tej najpopularniejszej w regionie imprezy kulinarnej nie trzeba reklamować. Smakosze będą mogli spróbować ryb przygotowanych na różne sposoby. Ich gotowanie, smażeniem i pieczeniem zajmą się najlepsi kucharze z Polski.
Sobota jest też kulminacja obchodów Dni Mikołajek. Tego dnia planowana jest parada statków (godz. 21.00) oraz pokaz fajerwerków (godz. 22.30). Zwieńczeniem będzie koncert Sylwii Grzeszczak (godz. 23.00) - znakomitej i popularnej gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Niedziela należeć będzie do najmłodszych. Podczas festynu na pl. Wolności wystąpią dzieci z mikołajskich szkół, bedzie można takze wziąć udział w wielu aktywnościach.
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny

 

Nocna parada jachtów podczas Dni Mikołajek

 

Dni Mikołajek

Zobacz fotorelacje z imprezy - Dni Mikołajek