Galindia wskrzeszona historia

Galindia (nazwa wzięła się od słowa „galas” oznacza kraj położony na końcu świata)

w tej chwili jest to ośrodek turystyczny znajdujący się nad jeziorem Bełdany w pobliżu Mikołajek (15 km oraz ok 8 km od jeziora Śniardwy). Znajduje się na trasie jachtowej, można z niego dopłynąć do jeziora Mikołajskiego oraz do jeziora Guzianka.

Rytualne kręgi, labirynt, studnie głodowe - to tylko nieliczne atrakcje jakie możesz uświadczyc w Galindii

Ośrodek jest stylizowany na osadę Galindów, pogańskiego plemienia żyjącego dawniej na obszarze Wielkich Jezior MazurskichObok hotelu i restauracji znajdziesz tutaj tak nietypowe budowle, jak: labirynt Galindówpieczaryrytualny krąg kamiennyskansenlochy demonówtermystudnie głodowe


Galindia Drzewo rodowe Galindów

 

 

 

 

 

 

 

Żaden z gości z pewnością nie będzie skazany na nudę, ponieważ gospodarze przygotowali mnóstwo atrakcji m.in.: biesiady, przejazdy „galindyjskimi” powozami, zawody łuczników, wieczory poświęcone kulturze galindów i rytuałom w specjalnej „Komnacie Bursztynowej”, cierpiący na bezsenność lub nocne marki mogą brać udział nocnych wędrówkach.

Jaskinia Galindia

 

 

 

 

 

 

 

Gospodarze pragną nawiązać do zwyczajów i wierzeń Galindów

autentyczność tej epoki mają podkreślić stosowne rzeźby, odtwarzane obrzędy (oczywiście na życzenie gości), Galindowie odziani w kostiumy z epoki biegają z włóczniami po lesie, szukają kurhanów, pozdrawiają się galindowym pozdrowieniem, uczą się grać na bębnach, biorą aktywny udział w rytuałach i obrzędach, wyprawiają się łodziami galindowymi na bursztynowe wybrzeże, kopią bursztyn, uczą się też rozróżniać tropy zwierząt itp. Na turystów czekają niespodzianki, bo mogą zostać np. napadnięci. Tak, że zabawa jest przednia.


 Łódź GalindówGalindowie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Plemiona Galindów zamieszkiwały w okolicach Iznoty już w od V wieku

przed naszą erą do XIII w., wspomina o nich Tacyt oraz Ptolemeusz. Plemię łączył wspólny język, tradycja i religia. Wspólnotę tworzyło kilka rodzin. Ważne decyzje dotyczące wspólnoty podejmowano na wiecach, prowadzonych przez Waydelotę. Przez Galidnię biegł Szlak Bursztynowy.


Rzeźby Drzewo

 


"Galindia" to świetne i klimatyczne miejsce nadające się idealnie na jednodniowy wypad z rodziną, jak i dłuższy pobyt z noclegiem.

 Iznota k/Mikołajek, 12-220 Ruciane Nida;
tel./fax (87) 423 14 16 69
www.galindia.com.pl

 

Rzeźa Rusałki

kategoria: Ciekawe Miejsca na Mazurach     0 komentarze

Dodaj komentarz