Mazurolandia - Park Atrakcji na Mazurach

Mazurolandia to park atrakcji zorganizowany na przestrzeni 30 tys mw Gierłoży koło Kętrzyna, 1 km za Wilczym Szańcem. Jest to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu z rodziną czy przyjaciółmi i każdy z nich znajdzie coś interesującego dla siebie. Można świetnie się bawić, „zwiedzać” zabytki, poznawać kulturę i historię regionu warmińsko-mazurskiego i to wszystko nawet w jeden dzień! Nikt z pewnością nie będzie się tu nudził.


Jakie atrakcje nas tu czekają?
 
 

Wilczy Szaniec

 

PARK MINIATUR WARMII I MAZUR

Znajdują się tu miniatury najpiękniejszych zabytków regionu. Większość z nich jest przedstawiona w skali 1:25, osiągając nieraz ogromne wymiary. Kilka mniejszych zabytków zaprezentowana jest w większej skali, by w pełni oddać ich detale. Wszystkie jednak zachwycają swoim urokiem i precyzją wykonania, są drobiazgowo odtworzone.  
 

PARK MINIATUR WARMII I MAZUR 

PARK MINIATUR WARMII I MAZUR

Wśród miniaturowych budowli znajdują się m.in.:
zamek w Malborku, pałace w Sztynorcie, pałac w Drogoszach, bazylika w Świętej Lipce, twierdza Boyen w Giżycku, wieża Bismarcka w Mrągowie. Na wielkoformatowych planszach, (poza obecną ekspozycją) pokazane są także inne, równie ciekawe budowle Warmii i Mazur, których miniatury powstaną w kolejnych sezonach. Uzupełnieniem jest wystawa prezentująca zdjęcia zabytków oraz unikatowe, archiwalne fotografie Królewca – dawnej stolicy Prus Wschodnich.
 


PARK MILITARIÓW


Można zobaczyć w nim broń z tamtego okresu, pojazdy militarne oraz wystawę „Tajemnice II wojny światowej” prezentującą kilkaset eksponatów i rzeczy codziennego użytku wykorzystywanych przez żołnierzy w okresie II wojny światowej. Wystawa pozwoli bliżej poznać czasy II wojny światowej na Mazurach.

 PARK MILITARIÓW

Replika pocisku V1

 

Niedźwiedź Wojtek brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala.
Niedźwiedź Wojtek brał udział w bitwie o Monte Cassino. W jednostce nadano mu stopień kaprala.

 

Aparaty fotograficzne marki Leica

Aparaty fotograficzne marki Leica
 

dawny Persil, Nivea skąd my to znamy?
Persil, Nivea skąd my to znamy?

 

Unikatowa makieta „Wilczego Szańca” - Kwatery Polowej Adolfa Hitlera - o powierzchni 40 m kw.
Unikatowa makieta „Wilczego Szańca” - Kwatery Polowej Adolfa Hitlera - o powierzchni 40 m kw.
 

Mauser 98 k, Kałasznikow, Thompson.

na specjalne zamówienie można odbyć: przejażdżki różnorodnymi pojazdami militarnymi takimi jak: czechosłowacko-polski transporter opancerzony Skot, widowiskowy PTS (amfibia), opancerzony samochód BRDM, VW82 Kubelwagen i Praga V3S Jesterka lub współczesnymi quadami zorganizować turniej paintballowy.
 

t72

 

„WALKIRIA”

jest to organizowany raz w roku Mazurski Piknik Militarny główną atrakcją jest inscenizacja historyczna. Na potrzeby widowiska przygotowane są specjalne scenografie, m. in. okopy, ziemianki, drewniane chaty itp. W każdym kolejnym roku podczas imprezy odtwarzane są inne epizody historyczne wykorzystujące zupełnie inny sprzęt ciężki i wyposażenie. Jest to jedna z najlepiej ocenianych inscenizacji historycznych w Polsce.
 

„WALKIRIA”

 

Piknik militarny „WALKIRIA”

 

„WALKIRIA”

 

GRODZISKO RYCERSKIE 

Przenosimy się w średniowiecze. Grodzisko rycerskie kryje w sobie wiele średniowiecznych skarbów. Aby lepiej wczuć się ten w klimat można: ubrać się w zbroję lub kolczugę rycerską wraz z tarczą i spróbować sił we władaniu oburęcznym, ważącym ponad 25 kg „mieczem Podbipięty”, zakuć się w średniowieczne dyby, w których można uwiecznić się na pamiątkowej fotografii, oddać kilka strzałów z łuku lub z kuszy na strzelnicy rycerskiej w asyście rycerza, z wieży widokowej podziwiać wszystkie atrakcje Mazurolandii.


GRODZISKO RYCERSKIE

 

Przenosimy się w średniowiecze


 

SKANSEN LUDOWY

Przedstawia Kulturę regionu przedstawia w postaci naturalnej wielkości XIX-wiecznych chat: warmińskiej i mazurskiej. Obie wykończone są w środku w najdrobniejszych szczegółach. Odtwarzany jest wystrój tradycyjnego mazurskiego i warmińskiego mieszkania z typowym dla danego regionu wyposażeniem. Dzięki temu można poznać różnice między tymi dwoma kulturami.
 

SKANSEN LUDOWY

 

PARK ROZRYWKI:

dzieci mogą bawić się do woli w:

  • basenie z piłeczkami
  • trampolinie
  • dmuchanych zjeżdżalniach
  • skakać na bungee
  • na kolejce elektrycznej
  • safari
  • tor przeszkód z 11m zjeżdżalnią itp.

PARK CAMP

to kemping w Mazurolandii z przygotowanymi miejscami noclegowymi (60 miejsc noclegowych) w warunkach polowych w specjalnie wydzielonej i chronionej przestrzeni. można przenocować w warunkach polowych w namiotach wojskowych wyposażonych w łóżka polowe i koce lub rozbić własny namiot, czy też postawić przyczepę kempingową.
Można także rozbić tu własny namiot, bądź ustawić campera. Kemping posiada zaplecze w postaci kontenera sanitarnego z toaletami i umywalkami. Na zamówienie dla grup zorganizowanych przygotowywane są śniadania.

 


CZAS ODWIEDZIN:

codziennie w godz. 9.00 – 18.00,
od 29 września do 2 listopada – 9.00 do zmroku
od 3 listopada do 18 kwietnia – tylko po uprzedniej rezerwacji telefonicznej

 

WSZYSTKIE ATRAKCJE SĄ W CENIE BILETU!

 

 
kategoria: Atrakcje dla Dzieci na Mazurach     0 komentarze

Dodaj komentarz