Mazury Air Show Giżycko

Mazury Air Show Giżycko” - to jedna z największych dwudniowych imprez lotniczych w malowniczej lokalizacji jaką jest jezioro Niegocin. Imprezę prowadzi znany z programu "Jeden z dziesięciu" prezenter telewizyjny, a zarazem pilot - Tadeusz Sznuk.

Unikalne pokazy lotnicze - jedyne takie w kraju i w tej części Europy

W zapierających dech akrobacjach udział biorą najlepsi piloci i maszyny: nowoczesne, transportowe i wielozadaniowe oraz samoloty zabytkowe. Widowisko jest bezpłatne, można podziwiać z plaży, molo, koca, ławki, kajaka, łodzi lub statku.

Mig 29 w akcji

Mig 29 w akcji (fot Vizualni.pl)
 

W3 Sokół Airshow

Grupa Poszukiwawczo Ratownicza (fot Vizualni.pl)
 

Herkules

Herkules największy samolot na wyposażeniu naszej armii  (fot Vizualni.pl)

 

W3 Sokół i 2. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza

Grupa Poszukiwawczo - Ratownicza z Mińska Mazowieckiego – wojskowa jednostka Sił Powietrznych Polski przeznaczona do prowadzenia akcji w systemie narodowego ratownictwa lotniczego.

W3 Sokół i 2. Grupa Poszukiwawczo Ratownicza

W3 Sokół Airshow

  

Wodnosamolot Glasair Sportsman

Glasair Sportsman 2+2 to czteroosobowa wersja mniejszego samolotu Glastar. Samolot dostarczany jest jako zestaw do samodzielnego montażu a producent prowadzi program „Dwa tygodnie do kołowania”, w którym oferuje wsparcie przy montażu pozwalające na złożenie samolotu w dwa tygodnie.

Wodnosamolot Glasair Sportsman

 

Uwe Zimmermann na Extrze 200

Uwe Zimmermann – podniebny rockendrolowiec – Niemiec, biznesmen, mistrz wyścigów motorowych tego kraju, pilot akrobacyjny i zdecydowanie pasjonat tego, co robi.

 
Uwe Zimmermann na Extrze 200

Extra 200

 

Lockheed C-130 „Herkules”

Jest to najdłużej, nieprzerwalnie produkowany (ponad 50 lat) wojskowy transportowy samolot. Pomimo iż jego maksymalna masa startowa przekracza 70 ton a na swój pokład może zabrać ponad trzydzieści ton ładunku, 92 pasażerów lub 74 rannych z pięcioma zespołami medycznymi, może operować z nieutwardzonych pasów startowych z drogą rozbiegu o długości niewiele przekraczającej 400 m (przy masie 36’300 kg). Jest to największy i najcięższy samolot jaki potrafi wylądować na lotniskowcu.

Lockheed C-130 „Herkules”

Herkules

Herkules

Herkules Airshow Giżycko

 

Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry

Iskry z Dęblina ze swoim ponad 20 minutowym programem w 6-osobowym składzie  Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry  w samolotach TS-11 „Iskra” z 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego.

Herkules Airshow Giżycko   Zespół Akrobacyjny Biało-Czerwone Iskry

Iskry

 

Litewski Zespół Akrobacyjny

Grupa 3 pilotów i 3 samolotów akrobacyjnych przylatujących do nas z Litwy.  Jak-52 jako lider oraz dwa Jaki-50. w roli skrzydłowych. Jak 52 i 50 to radzieckie, akrobacyjne samoloty szkoleniowe. Produkowane od 1975 roku aż do dzisiaj.

Z ciekawostek – samolot służący Radzieckiemu Narodowemu Zespołowi Akrobacyjnemu był zazwyczaj złomowany po 50 godzinach lotu z powodu bardzo intensywnych obciążeń jakie narażały płatowiec podczas tych akrobacji.

Litewski Zespół Akrobacyjny na samolotach JAK

Litewski Zespół Akrobacyjny

Litewski Zespół Akrobacyjny

Jak

JAK airshow

 

MiG-29

Samolot odrzutowy MiG-29 zaprojektowano w 1972 roki w celu wymiany MiG-ów-21 i MiG-ów-23 na nowocześniejsze. Samolot miał być tzw. lekkim myśliwcem frontowym, uzupełniającym ciężki myśliwiec przewagi powietrznej Su-27. W konstrukcji skoncentrowano się na osiągnięciu dobrych parametrów lotnych i manewrowych uzyskanych drogą dopracowania koncepcji aerodynamicznej.

MiG-29

MiG-29 Airshow GIżycko

MiG-29

 

Śmigłowiec Schweizer 300

MiG-29  Śmigłowiec Schweizer 300

 

 Wiatrakowiec 57-y Team

 Wiatrakowce 57-y Team

kategoria: Imprezy, rekonstrukcje     0 komentarze

Dodaj komentarz