Park dzikich zwierząt Kadzidłowo

Kadzidłowo to Prywatny Park Dzikich Zwierząt - zajmuje ponad 100 ha w Puszczy Piskiej. Został założony przez dr Andrzeja Krzywińskiego w celu zachowania wymierających gatunków zwierząt, które żyją tu w warunkach zbliżonych do naturalnych.

daniele

Oko w oko z rysiem

Dzikim mieszkańcom Puszczy Piskiej, takim jak: sarny, jelenie, daniele, syberyjskie jelenie Dybowskiego, bizony, wilki, bobry, żubry, łosie, koniki polskie (będące potomkami wymarłych tarpanów), ginących, jak ryś, można przyjrzeć się z bliska, a nawet pogłaskać, czy pokarmić.

Wejście do parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie. Zwiedzanie parku dzikich zwierząt w Kadzidłowie

 

 

 

 

 

 

Wspaniała atrakcja dla rodzin, szczególnie z dziećmi

Na specjalnie ogrodzonym terenie znajduje się wiele gatunków ptactwa leśnego, m.in.: czaple, żurawie, puchacze, cietrzewie, głuszce, jarząbki. Patronem Parku jest znany przyrodnik i patriota Benedykt Dybowski, który zesłany na Syberię przyczynił się do poznania przyrody tej części świata. W związku z tym w Kadzidłowie znajduje się też grupa zwierząt Syberii i Dalekiego Wschodu. Przy Parku działa muzeum przyrodnicze.

osiołek Orzeł w KadzidłowiePołożenie

KADZIDŁOWO - 10km od Rucianego-Nidy w województwie warmińsko-mazurskim, powiat piski. Osada kulturowa (wpisana do rejestru zabytków), założona nad jeziorem Kadzidłówko przez starowierców, zwani też filiponami, staroobrzędowcami lub raskolnikami, którzy około 1830 r. prześladowani przez władze carskie i cerkiewne, część z nich zbiegła na Suwalszczyznę i Mazury.

Park dzikich zwierząt w Kadzidłowie Park Dzikich Zwierząt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Jest tu tylko drewnianych budynków, w tym mazurska chata podcieniowa (muzeum) oraz „OBERŻA POD PSEM” oferująca kuchnię regionalną, m.in.: kwaśnicę mazurską, zupę kurkową, wereszczaki, karkówkę z dzika, rozmaite pierogi, sałatkę z kozich serów, naleśniki z kajmakiem i inne wspaniałości oraz wina z Toskanii.

Należy wspomnieć o czynnym cmentarzu staroobrzędowców, jest to jedna z nielicznych tego typu nekropolii w kraju.

Wilk Czapla 

 

kategoria: Atrakcje dla Dzieci na Mazurach     0 komentarze

Dodaj komentarz